Przyciemnianie

szyb

Przyciemnianie szyb Olsztyn

Przyciemnianie szyb to świetny sposób na uczynienie samochodu bardziej stylowym, a zarazem na poprawę bezpieczeństwa jazdy. Dzięki dobrej jakości folii i odpowiedniemu jej montażowi unikniemy szkodliwych promieni UV oraz ograniczymy oślepianie nas przed słońce czy reflektory innych pojazdów.

Jednakże przyciemnienie szyb powinno spełniać określone warunki. Folia powinna zapewniać odpowiednią przepuszczalności światła, a jej montaż powinien być fachowy i dostosowany do naszego pojazdu. Firma ULAFOL z Olsztyna przyciemni szyby w Twoim samochodzie tak, że będziesz zadowolony!

Styl i elegancja

Przyciemnione szyby dodają samochodowi uroku, nadając mu indywidualny charakter. Dzięki temu zabiegowi nawet model uchodzący za stylistycznie nijaki, może nabrać rasowego, niekiedy wręcz sportowego sznytu. Folie w różnych kolorach można dopasować zarówno do lakieru nadwozia, jak i do indywidualnych preferencji właściciela auta. Dzięki tej modyfikacji nasz samochód wyróżni się spośród innych!

Bezpieczeństwo i zdrowie

Przyciemnienie szyb ma walor nie tylko estetyczny. Podnosi również poziom bezpieczeństwa oraz zwiększa komfort podróży. Dobrze przyciemnione szyby odbijają ostre promienie świetlne, ograniczając oślepianie kierowcy przez słońce oraz reflektory innych samochodów, co przydatne jest zwłaszcza w nocy.

W razie wypadku folia z atestem stanowi dodatkowe wzmocnienie szyby, ograniczając ryzyko wpadnięcia odłamków szkła do kabiny pojazdu.

Folia pochłania też do 100 proc. szkodliwego promieniowania UV, zatem korzystnie wpływa na zdrowie kierowcy oraz pasażerów. Podróżując samochodem z dobrze przyciemnionymi szybami, nie narażamy naszej skóry na działanie promieni ultrafioletowych, które mogą powodować raka lub inne schorzenia.

Z kolei niższa przepuszczalność światła powoduje, że również mniej energii cieplnej dostaje się do kabiny. Dzięki temu w upalne dni w aucie z przyciemnionymi szybami jest chłodniej. Znacząco zwiększa to komfort podróży i samego tylko przebywania w samochodzie oraz poprawia wydajność układu klimatyzacji. Ma też działanie prozdrowotne; dobrą folię na szybach z pewnością docenią osoby wrażliwe na wysokie temperatury.

Prywatność

Przez przyciemnione szyby mniej widać, toteż zapewniają one pasażerom samochodu prywatność oraz dyskrecję. Wiele osób bardzo je sobie ceni; zresztą, chyba nikt nie lubi podglądaczy. Ponadto, przedmioty pozostawione w samochodzie są niewidoczne, co ogranicza ryzyko włamania się do pojazdu celem ich kradzieży. O auto wyposażone w przyciemniane szyby nie musimy się aż tak bardzo niepokoić, kiedy zostawiamy je na parkingu.

Wyższa trwałość

Za sprawą folii na szybach samochód nie tylko lepiej wygląda z zewnątrz, ale też w środku. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne sprawia, że poszczególne elementy wnętrza pojazdu, np. tapicerka, tworzywa na tablicy rozdzielczej, itd., z czasem blakną, a bywa, że i pękają. Środek auta bez przyciemnionych szyb po prostu szybciej się zużywa. Dzięki folii można dłużej cieszyć się dobrze zachowanym wnętrzem pojazdu.

Łatwość demontażu

Może się okazać, że będziemy musieli albo zechcemy pozbyć się przyciemnienia szyb. W takim wypadku nie trzeba się obawiać o demontaż folii. Jest on dość prosty-wystarczy ją zerwać.

Wszystkie zalety przyciemniania szyb:

 • wszystkie folie używane do przyciemniania szyb są termokurczliwe, co umożliwia instalacje folii na szybach profilowanych z jednego kawałka (aczkolwiek nadmierne kurczenie materiału może doprowadzić do niekorzystnych zmian materiałowych i powodować szybsze zużycie np. powłoki utwardzonej, z tego powodu sposób montażu powinien być określony przez doświadczonego montera)
 • zatrzymują do 100% szkodliwych promieni UV
 • chronią wnętrze samochodu przed wyblaknięciem i spękaniami, spowodowanymi intensywnym promieniowaniem słonecznym
 • poprawiają skuteczność działania klimatyzacji
 • utrzymują chłód samochodu nawet w największy upał, (zatrzymują do 70% całkowitej energii słonecznej)
 • redukują blask i zmęczenie oczu – sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza i przyjemna (ochrona przed oślepianiem, szczególnie nocą)
 • zwiększają bezpieczeństwo – szkło pokryte folią jest bardziej odporne na stłuczenia, uzyskujemy szybę antyodpryskową (szyby w razie stłuczenia zachowują się podobnie jak szyba czołowa warstwowa- chronią pasażerów przed odpryskami szkła)
 • zapewniają elegancki wygląd samochodu
 • podkreślają indywidualny charakter każdego auta
 • wszystkie folie posiadają zewnętrzną warstwę SR, odporną na zarysowania
 • posiadają filtry UV gwarantujące długotrwałe utrzymanie koloru i stopnia przyciemnienia

Starając się w optymalny sposób zaspokoić Państwa oczekiwania proponujemy najkorzystniejsze warunki współpracy w tej dziedzinie zapewniając:

 • konsultacje techniczne
 • ciągłość dostaw oraz pełną gamę kolorów
 • najwyższą jakość przyciemniania szyb za przystępną cenę

Kontakt

10-142 Olsztyn, Różowa 12A
tel/fax 89 534 93 08
kom. 603 251 787
email: ulafol@ulafol.olsztyn.pl


 ©Copyright by 2015 Ulafol

Projekt i wykonanie: stronyinternetowe.olsztyn.pl