Folia anty-podsłuchowa Faraday 720 to specjalistyczne narzędzie, którego zadaniem jest praktycznie całkowite ekranowanie pomieszczenia i uniemożliwienie podsłuchiwania jak i wysyłania jakichkolwiek sygnałów elektro-magnetycznych.

Folia jest praktycznie przezroczysta, stosowana na szybach wewnątrz pomieszczeń. Folia anty-podsłuchowa to kilkadziesiąt sklejonych razem warstw folii polietylenowej z napyloną na każdej warstwie metaliczną warstwą przewodzącą. Zastosowanie wielu warstw powoduje, że możliwości ekranowania tej folii są bardzo duże. Folia skutecznie tłumi promieniowanie elektromagnetyczne w bardzo szerokim zakresie z ok. efektywnością 32 decybeli, co daje procentową wartość tłumienia równą 99.94%. Napylone warstwy przewodzące powodują, że folia od strony pomieszczenia ma lekko zielony połysk.

Folia Faraday 720 uniemożliwia wysyłanie z pomieszczeń sygnałów radiowych z zakresu mikrofalowego, dlatego tez nie pozwala na działanie wszelkiego rodzaju urządzeń podsłuchowych i szpiegowskich, które zbierają poufne informację oraz wysyłają je na zewnątrz za pomocą fal elektromagnetycznych. Dzięki folii anty-podsłuchowej niepowołana osoba z zewnątrz nie ma możliwości dołączenia się do wewnętrznej bezprzewodowej sieci komputerowej WLAN i tym podobne. Eliminuje to hakerskie ataki na naszą sieć wewnętrzną oraz uniemożliwia przechwycenia ważnych lub poufnych informacji w firmach jak i wszelkiego rodzaju instytucjach oraz jednostkach rządowych/wojskowych. Folia anty-podsłuchowa uniemożliwia tez podsłuchanie komunikacji pomiędzy urządzeniami bluetooth, które używają mikrofal w zakresie 2,4 GHz.

Folia udaremnia także wszelkie działania z zewnątrz – mowa o zewnętrznych szpiegowskich urządzeń mikrofalowych służących do podsłuchu, namierzaniu czy identyfikacji, ponieważ emitowane przez nie promieniowanie nie ma możliwości przedostać się przez zabezpieczoną ww. folią szybę.

W czasach bezprzewodowej wymiany informacji ważne poufne i prywatne dane są dostępne dla każdego, kto tylko poświeci minimum wysiłku aby uzyskać do nich dostęp. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce, zabezpiecz okna montując folię okienną anty-podsłuchową typu Faraday.